KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13117174
*
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2020
kl 18:45:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/2 23:27:12
1
Vinnande bud
2/3 16:23:09
1
justering av budtak
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24
-
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28
*
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Göran Brunius
nr 1311 7174
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Etsningar, "Fem FÃ¥glar" i mapp, 12 / 130. Signerad. MÃ¥tt: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/2 23:27:12 | 1 | Vinnande bud |
2/3 16:23:09 | 1 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
Göran Brunius
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Göran Brunius
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik göran brunius mått: 28x16mm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:07 -
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:24 -
8375 Etsningar
2 st, Jorgo Krallis (f. 1937), Signerade 160 & 250..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:28